Personal EFKs Sverigekontor

Här kan du hitta kontaktuppgifter till människor som arbetar på EFKs Sverigekontor med vårt gemensamma arbete. Se personal ute i världen!

Evelina Bjurlid

Ekonom (föräldraledig)
019- 16 76 44

evelina.bjurlid@efk.se

Fredrik Wenell

Ledarutvecklare för frågor som rör barn och unga på Sverigeprogrammet (25%)


fredrik.wenell@efk.se

Hanna Ciszuk-Hägerman

Projektledare: Flykting och integration

0734-20 37 94

hanna.ciszuk-hagerman@efk.se

Hans Lindstrand

Verksamhetschef för EFKs insamlingsenhet

070-524 38 75

hans.lindstrand@efk.se

Helene Paulsson

Ekonom
019-16 76 30

helene.paulsson@efk.se

Ida Eriksson

Handläggare för praktikprogrammet StepOut 50 %

070-101 09 87

ida.eriksson@efk.se

Johanna Davén

Chef för Resursavdelningen samt biträndande Stabschef

070-390 31 21

johanna.daven@efk.se

Josefin Fållsten

Programledare, Internationella programmet

072-229 62 46

josefin.fallsten@efk.se

Josefine Arenius

Teamledare för Team Event 70 %

070-652 53 12

josefine.arenius@efk.se

Karl Drakensvärd

Vaktmästare Torp/Götabro

072-517 13 21

karl.drakensvard@efk.se