Personal EFKs Sverigekontor

Här kan du hitta kontaktuppgifter till människor som arbetar på EFKs Sverigekontor med vårt gemensamma arbete. Se personal ute i världen!

Evelina Bjurlid

Ekonom
019- 16 76 44

evelina.bjurlid@efk.se

Fredrik Wenell

Ledarutvecklare för frågor som rör barn och unga på Sverigeprogrammet (25%)


fredrik.wenell@efk.se

Göran Didriksson

Personalekonom 50 %


goran.didriksson@efk.se

Hanna Ciszuk-Hägerman

Projektledare: Flykting och integration (sjukskriven)


Hans Lindstrand

Verksamhetschef för EFKs insamlingsenhet

070-524 38 75

hans.lindstrand@efk.se

Helene Paulsson

Ekonom
019-16 76 30

helene.paulsson@efk.se

Ida Eriksson

Handläggare för praktikprogrammet StepOut (tjänstledig)

070-101 09 87

ida.eriksson@efk.se

Ingrid Erenmalm

EFK UNGs Bidragsspår 50%
0701 098 197

ingrid.erenmalm@efk.se

Johanna Davén

Chef för Resursavdelningen samt biträdande Stabschef

070-390 31 21

johanna.daven@efk.se

Josefin Fållsten

Programledare, Internationella programmet

072-229 62 46

josefin.fallsten@efk.se