Personal EFKs Sverigekontor

Här kan du hitta kontaktuppgifter till människor som arbetar från EFKs Sverigekontor med vårt gemensamma arbete. Se personal ute i världen!

Besöksadress: Åstadalsvägen 2A, 702 21 Örebro
Postadress: EFK, Box 1624, 701 16 Örebro

Eva Bolminger

Controller och teamledare för Team Ekonomi
019-16 76 49

eva.bolminger@efk.se

Evelina Bjurlid

Ekonom
019- 16 76 44

evelina.bjurlid@efk.se

Fredrik Wenell

Ledarutvecklare för frågor som rör barn och unga på Sverigeprogrammet (25%)


fredrik.wenell@efk.se

Göran Didriksson

Personalekonom personalförsäkringar 50 %
019-16 76 00

goran.didriksson@efk.se

Hans Lindstrand

Verksamhetschef för EFKs insamlingsenhet

070-524 38 75

hans.lindstrand@efk.se

Helene Paulsson

Ekonom
019-16 76 30

helene.paulsson@efk.se

Ingemar Forss

Missionsdirektor


ingemar.forss@efk.se

Ingrid Erenmalm

EFK UNGs Bidragsspår 50%
0701 098 197

ingrid.erenmalm@efk.se

Johanna Davén

Chef för Resursavdelningen samt Stabschef

070-390 31 21

johanna.daven@efk.se

Josef Maxson

Projektledare Frizon
0730 31 64 13

josef.maxson@efk.se