Personal EFKs Sverigekontor

Här kan du hitta kontaktuppgifter till människor som arbetar från EFKs Sverigekontor med vårt gemensamma arbete. Se personal ute i världen!

Besöksadress: Åstadalsvägen 2A, 702 21 Örebro
Postadress: EFK, Box 1624, 701 16 Örebro

Evelina Bjurlid

Ekonom
019- 16 76 44

evelina.bjurlid@efk.se

Fredrik Wenell

Ledarutvecklare för frågor som rör barn och unga på Sverigeprogrammet (25%)


fredrik.wenell@efk.se

Göran Didriksson

Personalekonom personalförsäkringar 50 %
019-167626
070-3558692

goran.didrikson@efk.se

Hans Lindstrand

Verksamhetschef för EFKs insamlingsenhet

070-524 38 75

hans.lindstrand@efk.se

Helene Paulsson

Ekonom
019-16 76 30

helene.paulsson@efk.se

Ingemar Forss

Missionsdirektor

070-9815510

ingemar.forss@efk.se

Ingrid Erenmalm

Handläggare EFK UNGs Bidragsspår 50 %
0701-098 197

ingrid.erenmalm@efk.se

Johanna Davén

Chef för Resursavdelningen samt Stabschef

070-390 31 21

johanna.daven@efk.se

Josefin Fållsten

Programledare, Internationella programmet


josefin.fallsten@efk.se

Julia Martinsson

Projektledare Frizon, Missionsakademin och All makt 30 %


julia.martinsson@efk.se