Personal EFKs Sverigekontor

Här kan du hitta kontaktuppgifter till människor som arbetar på EFKs Sverigekontor med vårt gemensamma arbete. Se personal ute i världen!

Karl Drakensvärd

Vaktmästare Torp/Götabro

072-517 13 21

karl.drakensvard@efk.se

Kent Andersson

Ekonomiassistent
019- 16 76 27
070-386 95 35

kent.andersson@efk.se

Kristina Eriksson

Samordnare för Missionsledningen samt teamledare för Team Drift
019- 16 76 20
070-291 06 65

kristina.eriksson@efk.se

Kristina Sandin

Teamledare, Team Kommunikation
019-16 76 17

kristina.sandin@efk.se

Malin Råsberg

Personalekonom utland 90 %
019-16 76 19
070-386 76 47

malin.rasberg@efk.se

Markus Sand

Rådgivare i integrations- och flyktingfrågor med särskilt fokus på Sverige 50%

070-245 96 21

markus.sand@efk.se

Mattias Davén

Insamlingskommunikatör
019-16 76 25

mattias.daven@efk.se

Micael Grenholm

Webbansvarig och redaktör för tidningen Direkt (vikarie)

070-183 99 82

micael.grenholm@efk.se

Niklas Dernvall

IT-ansvarig 80 %

070-291 07 34

niklas.dernvall@efk.se

Olle Claesson

Kapitalförvaltning

0703-20 06 45

olle.claesson@efk.se