Resursavdelningen

Bernth-Åke Ottosson

tf Missionsdirektor samt Stabschef

070-370 00 43

bernth-ake.ottosson@efk.se

Daniel Anderälv

Vaktmästare för Torp/Götabro


David Gelinder

Strategisk kommunikatör 20 %
019-16 76 16
070-109 34 32

david.gelinder@efk.se

Edvard Wiberg

Projektledare för Frizon 60 %

+46 (0)70 390 29 17

edvard.wiberg@efk.se

Elin Gert

Projektledare Team Event 80 %
019-16 76 08

elin.gert@efk.se

Emma Alander

Kommunikatör med inriktning på formgivning 40%


emma.alander@efk.se

Emmanuel Ingelsten

Kommunikatör med inriktning webb (föräldraledig)

0701839982

emmanuel.ingelsten@efk.se

Eva Bolminger

Controller och teamledare för Team Ekonomi
019-16 76 49

eva.bolminger@efk.se

Evelina Bjurlid

Ekonom
019- 16 76 44

evelina.bjurlid@efk.se

Göran Didriksson

Personalekonom 50 %


goran.didriksson@efk.se