Resursavdelningen

Bernth-Åke Ottosson

tf Missionsdirektor samt Stabschef

070-370 00 43

bernth-ake.ottosson@efk.se

David Gelinder

Strategisk kommunikatör och teamledare för Team Kommunikation
019-16 76 16
070-109 34 32

david.gelinder@efk.se

Edvard Wiberg

Projektledare för Frizon 60 %, kommunikatör med inriktning på sociala medier 40 %

+46 (0)70 390 29 17

edvard.wiberg@efk.se

Elin Gert

Projektledare Team Event 80 %
019-16 76 08

elin.gert@efk.se

Elin Henriksson

HR-generalist och teamledare för Team Personal

070-218 48 14

elin.henriksson@efk.se

Emma Alander

Kommunikatör med inriktning på formgivning 40%

0703902236

emma.alander@efk.se

Emmanuel Ingelsten

Kommunikatör med inriktning webb (föräldraledig)

0701839982

emmanuel.ingelsten@efk.se

Eva Bolminger

Controller och teamledare för Team Ekonomi
019-16 76 49

eva.bolminger@efk.se

Evelina Bjurlid

Ekonom (föräldraledig)
019- 16 76 44

evelina.bjurlid@efk.se

Johanna Davén

Chef för Resursavdelningen samt biträndande Stabschef

070-390 31 21

johanna.daven@efk.se