Personal EFKs Sverigekontor

Här kan du hitta kontaktuppgifter till människor som arbetar från EFKs Sverigekontor med vårt gemensamma arbete. Se personal ute i världen!

Besöksadress: Åstadalsvägen 2A, 702 21 Örebro
Postadress: EFK, Box 1624, 701 16 Örebro

Linalie Newman

Missionsdirektor

070-441 62 15

linalie.newman@efk.se

Linda Lindskog

Ekonom
070-386 89 74

linda.lindskog@efk.se

Lisa Fredlund

Ledarutvecklare inom EFK Växa

070-77 66 931

lisa.fredlund@efk.se

Ludvig Werner

Kommunikatör 60 %


ludvig.werner@efk.se

Magdalena Persson

Personalekonom 60 %

070-271 31 37

magdalena.persson@efk.se

Magnus A

Ledarutvecklare för pionjära initiativ i Sverige och internationellt


magnus.a@efk.se

Malin Råsberg

Personalekonom utland
019-16 76 19
070-386 76 47

malin.rasberg@efk.se

Marcus Wallin

Kommunikatör (delvis föräldraledig)

070-183 99 82

marcus.wallin@efk.se

Markus Sand

Programledare Sverigeprogrammet Växa

070-245 96 21

markus.sand@efk.se

Mats Frändå

IT strateg
070-218 48 14

mats.franda@efk.se