Personal EFKs Sverigekontor

Här kan du hitta kontaktuppgifter till människor som arbetar från EFKs Sverigekontor med vårt gemensamma arbete. Se personal ute i världen!

Besöksadress: Åstadalsvägen 2A, 702 21 Örebro
Postadress: EFK, Box 1624, 701 16 Örebro

Kate Almroth

Kommunikations- och insamlingschef
072-147 88 71

kate.almroth@efk.se

Kristina Eriksson

Samordnare för ledningsfunktionen
019- 16 76 20
070-291 06 65

kristina.eriksson@efk.se

Kristina Sandin

Kommunikatör och redaktör för EFK Direkt
019-16 76 17

kristina.sandin@efk.se

Linalie Newman

Missionsdirektor

070-441 62 15

linalie.newman@efk.se

Linda Lindskog

Ekonom
070-386 89 74

linda.lindskog@efk.se

Lotta Karlsson

Projektsamordnare StepOut

070-101 09 87

lotta.karlsson@efk.se

Magnus A

Ledarutvecklare för pionjära initiativ i Sverige och internationellt


magnus.a@efk.se

Malin Råsberg

Personalekonom utland
019-16 76 19
070-386 76 47

malin.rasberg@efk.se

Marcus Wallin

Kommunikatör

070-183 99 82

marcus.wallin@efk.se

Markus Sand

Programledare Sverigeprogrammet Växa

070-245 96 21

markus.sand@efk.se