Kommunikations- och insamlingsavdelningen

Christer Aadland

Projektledare 50 % med fokus på Torp
019 - 16 76 00 (växel)

christer.aadland@efk.se

Emmanuel Ingelsten

Kommunikatör (föräldraledig)

070-109 34 32

emmanuel.ingelsten@efk.se

Hans Lindstrand

Insamlingsstrateg

070-524 38 75

hans.lindstrand@efk.se

Ingrid Erenmalm

Handläggare för Kyrkoavgift samt EFK UNGs Bidragsspår
0701-098 197

ingrid.erenmalm@efk.se

Kate Almroth

Kommunikations- och insamlingschef
019-16 76 00 (växel)

kate.almroth@efk.se

Kristina Sandin

Teamledare, Team Kommunikation
019-16 76 17

kristina.sandin@efk.se

Marcus Wallin

Kommunikatör

070-183 99 82

marcus.wallin@efk.se

Mattias Davén

Insamlingskommunikatör (föräldraledig)
019-16 76 25

mattias.daven@efk.se

Niklas Dernvall

IT-ansvarig 80 %

070-291 07 34

niklas.dernvall@efk.se

Rune Jonsson

Insamlingsadministratör 50% och projektledare för event 50%

070-291 07 93

rune.jonsson@efk.se

Samuel Westergren

Projektledare

070-2865056

samuel.westergren@efk.se

Sylvia Roxenmyr

Reception 80 % och handläggare för Barnhjälpen 20 %
019-16 76 00

sylvia.roxenmyr@efk.se

Zorica Pettersson

Handläggare för registerfrågor och givarservice 90 %
019-16 76 00/23

zorica.pettersson@efk.se