Personal EFKs Sverigekontor

Här kan du hitta kontaktuppgifter till människor som arbetar från EFKs Sverigekontor med vårt gemensamma arbete. Se personal ute i världen!

Besöksadress: Åstadalsvägen 2A, 702 21 Örebro
Postadress: EFK, Box 1624, 701 16 Örebro

Andreas Dagernäs

Programledare Internationella programmet (vik)
+46-73-046 19 64

andreas.dagernas@efk.se

Bernth-Åke Ottosson

Kapitalförvaltning pensioner

070-370 00 43

bernth-ake.ottosson@efk.se

Cahtrine Nygren

Programledare Sverigeprogrammet - Församlingsgrundande.

070-303 71 00

cahtrine.nygren@efk.se

Christer Aadland

Projektledare 50 % med fokus på Torp
019 - 16 76 00 (växel)

christer.aadland@efk.se

Daniel Anderälv

Vaktmästare för Torp/Götabro


Danut Palade

Lokalvårdare 15 %


David Gelinder

Strategisk kommunikatör, 50 %

070-109 34 32

david.gelinder@efk.se

Elin Gert

Projektledare och teamledare för Team Event 80 %


Emmanuel Ingelsten

Kommunikatör

070-109 34 32

emmanuel.ingelsten@efk.se

Eva Bolminger

Controller och teamledare för Team Ekonomi
019-16 76 49

eva.bolminger@efk.se