Personal EFKs Sverigekontor

Här kan du hitta kontaktuppgifter till människor som arbetar på EFKs Sverigekontor med vårt gemensamma arbete. Se personal ute i världen!

Rebecka Werner

Projektledare för Frizon 60 % och ledarutvecklare för unga ledare på Sverigeprogrammet 30 %

076 34 019 78

rebecka.werner@efk.se

Richard Ståhlbom

Ekonomiassistent


rickard.stahlbom@efk.se

Rune Jonsson

Insamlingsadministratör 50% och handläggare kontor och reception 50%

070-291 07 93

rune.jonsson@efk.se

Staffan Jenemark

Ledarutvecklare med fokus på diakoni och mångkultur 70 %

070-550 43 02

staffan.jenemark@efk.se

Susanne Olofsson

Ledarutvecklare med fokus på barn och familj 70 %
019- 16 76 41

susanne.olofsson@efk.se

Sylvia Roxenmyr

Reception 80 %. Vikarierande handläggare EFK UNGs Bidragsspår, 20 % (vikarierar för Miriam Säll).

070-109 81 97

sylvia.roxenmyr@efk.se

Thorine Arenius

Internationell samordnare
019-16 76 33
070-550 81 24

thorine.arenius@efk.se

Zorica Pettersson

Handläggare för registerfrågor och givarservice 65 % och lokalvård 15 %
019-16 76 00/23

zorica.pettersson@efk.se

Øyvind Tholvsen

Programledare Sverigeprogrammet - Församlingsutveckling.

070-644 32 27

oyvind.tholvsen@efk.se