Kommunikations- och insamlingsavdelningen

Hans Lindstrand

Insamlingsstrateg

070-524 38 75

hans.lindstrand@efk.se

Ingrid Erenmalm

Handläggare för Kyrkoavgift samt EFK UNGs Bidragsspår
0701-098 197

ingrid.erenmalm@efk.se

Kate Almroth

Kommunikations- och insamlingschef
019-16 76 00 (växel)

kate.almroth@efk.se

Mattias Davén

Insamlingskommunikatör
019-16 76 25

mattias.daven@efk.se

Rune Jonsson

Insamlingsadministratör 50% och projektledare för event 50%

070-291 07 93

rune.jonsson@efk.se

Sylvia Roxenmyr

Reception 80 % och handläggare för Barnhjälpen 20 %
019-16 76 00

sylvia.roxenmyr@efk.se

Zorica Pettersson

Handläggare för registerfrågor och givarservice 90 %
019-16 76 00/23

zorica.pettersson@efk.se