Personal EFKs Sverigekontor

Här kan du hitta kontaktuppgifter till människor som arbetar från EFKs Sverigekontor med vårt gemensamma arbete. Se personal ute i världen!

Besöksadress: Åstadalsvägen 2A, 702 21 Örebro
Postadress: EFK, Box 1624, 701 16 Örebro

Anders Örneus

Fastighetsförvaltare 40%

070-390 22 36

anders.orneus@efk.se

Anna-Lena Thoursie

Ledarutvecklare 40 %

070-290 51 81

anna-lena.thoursie@efk.se

Bernth-Åke Ottosson

Kapitalförvaltning pensioner

070-370 00 43

bernth-ake.ottosson@efk.se

Cahtrine Nygren

Programledare Sverigeprogrammet Pionjär

070-303 71 00

cahtrine.nygren@efk.se

Carolina Jakobsson

Ekonomiassistent

070-320 42 82

carolina.jakobsson@efk.se

Christer Aadland

Projektledare 50 % med fokus på Torp, projektledare 50 % insamling & kommunikation
019 - 16 76 00 (växel)

christer.aadland@efk.se

Daniel Anderälv

Vaktmästare Torp/Götabro


daniel.anderalv@efk.se

Daniel Råsberg

Missionsideolog och utvecklingsledare i Internationella programmet

070-280 91 31

daniel.rasberg@efk.se

Danut Palade

Lokalvårdare 15 %


Elin Henriksson

HR-generalist - 50%

073-916 49 70

elin.henriksson@efk.se